Gry rajdowe

Lubisz spędzać czas przy grach komputerowych? Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, to co sądzisz o grach samochodowych? Kategoria ta cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością i uznaniem. W jej skład z kolei wchodzą gry wyścigowe i rajdowe, choć niektórzy mogą je ze sobą mylić.

Wbrew pozorom, rajd to nie jest ta sama dyscyplina sportów samochodowych, co wyścig. Rajdy odbywają się na drogach publicznych, nie na specjalnie wybudowanych do tego celu torach, a o zwycięstwie decyduje to, kto szybciej pokona trasę, a nie bezpośredni wyścig. Więc większą część czasu kierowca przemierza samotnie drogi, bez innych rywali w zasięgu wzroku.

Najpopularniejsze gry rajdowe

Poniżej prezentujemy wybór najbardziej znanych gier o tej tematyce.

  • Colin McRae Rally - każdy entuzjasta gier z tej kategorii z pewnością zna tę kultową już serię. Łączy ona elementy symulacji i zręcznościówek oraz jest odpowiednia dla każdego gracza, niezależnie od jego umiejętności i zaawansowania. Tytuł pochodzi od imienia i nazwiska szkockiego kierowcy rajdowego, a pierwsza część wyszła w 1998 roku. Druga część serii aż do dzisiaj jest uznawana za najlepszą grę o tej tematyce. W późniejszych latach seria zmieniła nazwę na DiRT.
  • DiRT - wysokiej jakości następca Colin McRae Rally. Po tragicznej śmierci szkockiego kierowcy, producenci serii zdecydowali się na zmianę nazwy. Gry spotkały się z ciepłym przyjęciem wśród fanów i do dzisiaj stale pozostają jednymi z najpopularniejszych rajdówek, w które chętnie się gra.
  • DiRT Rally - ta pozycja oczywiście także wyszła ze studia Codemaster Software, znanego i docenionego twórcy dwóch poprzednich omawianych przez nas serii. Gry są bardzo realistyczne, idealne dla osób, które lubią wyzwania. Warto wiedzieć, że wersja na PS4 wykorzystuje nawet nowoczesną technologię Virtual Reality.
  • V-Rally - ta zręcznościowa seria też bez wątpienia należy do jednych z najpopularniejszych gier rajdowych. Została wydana przez Infogrames. Szczególnie wysoko oceniane były jej wersje na konsole, natomiast te na PC nieco słabiej.
  • Richards Burn Rally - jedna z najbardziej realistycznych i najtrudniejszych gier w tym gatunku. Na pewno nie jest to łatwa zręcznościówka, a niejeden gracz musi się sporo natrudzić nad zwycięstwem. Nie dziwi fakt, że w takiej sytuacji wygrana jest najbardziej satysfakcjonująca. Tytuł został wydany w 2004 roku przez Warthog Games.

Warto wspomnieć, że także i w sloty możemy się natknąć na tematykę rajdową czy też samochodowej. Miłośnikom motoryzacji i sportów samochodowych na pewno spodobają się automaty z tej kategorii. Wśród tego typu gier można wyróżnić takie tytuły jak na przykład Desert Drag, Rally 4 Riches, Rally lub Speed Heroes. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej.

13 Apr 2021