Wyobraź sobie, że jest 1900 rok i odwiedzasz rodzinę żony w Polsce. Podczas pobytu, natrafiasz na drewniane koła daszkowe i zaczynasz się zastanawiać jakie właściwości miałyby, gdyby wykonać je ze stali. Tego doświadczył Andre Citroën i postanowił kupić patent od Polaków. Tak zaczęła się historia dwóch szewronów.

MIASTO TORUŃ

Toruń, jedna z dwóch stolic województwa kujawsko pomorskiego, to doskonałe miejsce na organizację 17-go ICCCR w 2020 roku. Jest jednocześnie prężnym ośrodkiem sportów motorowych w Polsce, gotowym pełnić rolę gospodarza kolejnego zlotu.

Dla potrzeb uczestników zostanie przygotowane malowniczo usytuowane miasteczko zlotowe, zlokalizowane 3km od centrum Torunia, na terenie Moto Parku, lotniska sportowego oraz Motoareny - stadionu żużlowego, będącego jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie.

Toruń jest 200-tysięcznym miastem, jednym z najchętniej odwiedzanych w Polsce przez turystów. Gród Kopernika, tu urodził się słynny astronom Mikołaj Kopernik, urzeka gotycką Starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Zaledwie godzinę jazdy samochodem leżą: Biskupin, z odrestaurowaną osadą sprzed 2700 lat oraz Golub Dobrzyń - zamek, w którym po raz pierwszy w Europie, po wiekach przerwy, odnowiono tradycję dawnych turniejów rycerskich. Jesteśmy przekonani, że odwiedzone miejsca na długo pozostaną w pamięci uczestników zlotu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Citroëna do Torunia, na Kujawy i Pomorze.

POLECAMY