Wyobraź sobie, że jest 1900 rok i odwiedzasz rodzinę żony w Polsce. Podczas pobytu, natrafiasz na drewniane koła daszkowe i zaczynasz się zastanawiać jakie właściwości miałyby, gdyby wykonać je ze stali. Tego doświadczył Andre Citroën i postanowił kupić patent od Polaków. Tak zaczęła się historia dwóch szewronów.

KUJAWSKO POMORSKIE

Kraina niezależnych miast, zróżnicowanych kulturowo przestrzeni i szanujących swą historyczną tożsamość ludzi. Kujawsko pomorskie wymyka się definicjom, zaskakuje i intryguje. Nie pozwala się sobą znudzić, odkrywając wciąż nowe oblicza.

Ma w swym krajobrazie meandrujące rzeki, dzikie ostępy, piaszczyste leśne dukty, łagodne doliny, solne bogactwa, prehistoryczne osady, surowe gotyckie mury, strzegące tajemnic baszty.

Miasta o bogatym kolorycie, z rozmachem kreujące teraźniejszość, świadome swych walorów i odważnie kreślące przyszłość. Choć nauczone gospodarności, hołdujące technice i rzemiosłu, nie zapominają o swym, zapisanym przed wiekami w gwiazdach, dziedzictwie.

Odkryj zakątki naszego regionu, budując własną konstelację podróży! Może być tajemnicza, jak Płuki, pełna przygód, jak Bory Tucholskie, fascynująca, jak Dolina Dolnej Wisły, niedokryta, jak Bydgoszcz, w stylu slow, jak Pojezierze Brodnickie, z ułańską fantazją, jak Grudziądz, emanująca dobrą energią, jak nasze uzdrowiska, łagodna, jak Kociewie, sięgająca gwiazd, jak Toruń.

Mamy nadzieję, że odwiedzając nasz region, poczujesz dobrą energię, którą czerpiemy z zasobów naszej ziemi, ale też inspirującej potęgi odległych planet i gwiazd, które jakt nikt inny wciąż mamy na oku! Polącz wybrane miejsca we własne niepowtarzalne szlaki, przemierzaj nieodkryte ścieżki o poznawaj Kujawsko - Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

POLECAMY